Biżuteria z topazami – co wybrać?

28 grudnia 2018

Dowiedz się, gdzie nabyć biżuterię z topazami

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na świecie, przez co jest wykorzystywany do produkcji wyrobów ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od lat są doceniane przez złotników i ich klientów. Może mieć rozmaite odcienie – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – występuje tylko w Ameryce Południowej, Azji, Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych walorów wizualnych.

Rodzaje biżuterii z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z owym metalem. Należy jednak zaznaczyć, iż w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – dostępne są także wersje złote. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki i wisiorki, jednak jubilerzy wykonują również innego rodzaju produkty. Zestaw złotych kolczyków z topazami to często koszt około tysiąca PLN, natomiast na wykonane ze srebra wydamy czasem sześciokrotnie mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By wybrać wersje szczególnie trafiające w nasze upodobania dobrze więc wybrać się do kilku salonów – a to wymaga sporo wysiłku. By takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na kupno online. Jest to wyjście znacznie prostsze, a oprócz tego wchodząc do internetu mamy szansę również znaleźć pierścionki i wisiorki w promocyjnych cenach.