Cechy filtrów dokładnych F7 i F9 oraz absolutnych HEPA H13 i H14

15 października 2020

Zamów filtry hepa h14 na https://marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce nie jest dobry. Pod tym względem nasz kraj jest na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać kolejne raporty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i stąd też wciąż poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, przede wszystkim w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (przykładowo w szpitalnych salach OIOM).

Filtry mini-pleat eliminują pyły PM2.5 oraz pyłki roślin

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, biurach czy urzędach doskonale zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki tworzą smog. Nie są dla nich problemem również takie zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, zarodniki grzybów lub włosy. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę, która wyróżnia się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest standardowo siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, że produkty te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a trwała rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co pozwala na efektywną pracę w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju stosowane są tam, gdzie muszą być zachowane wyśrubowane normy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących żywność.

Źródło fotografii – marss.pl.

Kontakt:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46