Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

30 grudnia 2018

Jednym z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, uregulowania kontaktów czy ojcostwa i macierzyństwa.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy z obszaru prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale w głównej mierze właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne etapy sprawy w najmniej bolesny dla nich sposób. Naszym celem jest dopasowanie się do oczekiwań Klientów szczególnie w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną albo na Skype’ie. Staramy się wówczas zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne etapy naszej pracy to sporządzanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy dążymy do znalezienia możliwości na zakończenie jej ugodą. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele konfliktów ma swoje podłoże w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba bezstronna, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia prawa.