Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

23 lutego 2019

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, tak z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Nasza praca skupia się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – zakres działania kancelarii radców prawnych

Reprezentując Pracodawców, na co dzień udzielamy pomocy przy opracowaniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego trwania, jak i zakończenia. Udzielana przez nas pomoc prawna ma za zadanie nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale również uchronić ich przed sporami sądowymi z zatrudnionymi. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozkwitem prowadzonej działalności gospodarczej, respektowanie prawa pracy staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego też naszym priorytetem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na kierowaniu biznesem, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik w roli pełnomocnika Pracownika

Niezwykle często zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie znacznie częściej nasza pomoc polega na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, bezprawnego zwolnienia czy chociażby godzin nadliczbowych. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego typu sprawy wiążą się z ogromnymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do uznania racji naszego Klienta jest sporym wyzwaniem.