Armatura kwasoodporna ze specjalnej stali

20 września 2018

Kup armaturę kwasoodporną

W domu w stu procentach sprawdzi się armatura, która jest wytrzymała na korozję. W niektórych sytuacjach niezbędne są niestety znacznie korzystniejsze właściwości metalu, z którego wyprodukowana jest wykorzystywana armatura. Jest tak na przykład w zakładach, w których produkuje się dobra z użyciem kwasów – jak nawozy lub farby. By przenieść je w odpowiednie lokalizacje fabryki, trzeba wówczas użyć armatury umożliwiającej stworzenie sieci odpornej na wpływ substancji żrących. Szczęśliwie w sklepach kupimy mnóstwo towarów, dzięki którym okaże się to osiągalne. Z jakich materiałów zatem wyprodukowana jest armatura kwasoodporna? Jakie elementy dostępne są w ofercie producentów? W jakich sklepach je kupić?

Z czego zrobiona jest armatura kwasoodporna?

Na rynku dostępne są najróżniejsze elementy armatury kwasowej – na przykład mufy, czwórniki, zawory a także kołnierze i redukcje. Bez względu na to, które będą to elementy, najważniejsze będzie to, z jakiego materiału zostały wykonane. By zagwarantować absolutną wytrzymałość na działanie kwasów, wykorzystuje się przede wszystkim specjalne typy stali nierdzewnej. Zazwyczaj armatura kwasoodporna wyprodukowana bywa więc ze stali kwasowej, którą produkuje się przez dużą domieszkę niklu i chromu. Taki surowiec jest odporny na działanie wszystkich substancji o sile niższej niż kwas siarkowy.

Gdzie znajdziesz armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną można kupić między innymi w tradycyjnych sklepach metalowych. Takie wyjście ma niestety sporo minusów. Najważniejszym z nich są oczywiście duże koszty zakupu, które powodują, że montaż kompletnej sieci może być dużym wydatkiem. Poza tym nie za każdym razem kupimy w nich modele, których potrzebujemy. Dlatego warto nabyć armaturę kwasoodporną w sklepach internetowych, bo te oferują po pierwsze duży katalog części, lecz też zwykle niższe ceny.

Kontakt:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]