Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

20 października 2018

Kup ekologiczne domy drewniane

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W domach z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby taki budynek ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają zalety?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia bardzo dobre samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]