Drzwi i okna aluminiowe – stolarka lekka, wytrzymała i odporna na korozję

13 czerwca 2021

Jeśli chcesz zamówić produkty MTS Dom, koniecznie sprawdź https://mtsdom.pl.

Aluminium jest metalem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie, z którego coraz częściej wytwarza się okna oraz drzwi, będące alternatywą dla tradycyjnej stolarki z drewna lub tej z polichlorku winylu. Do tej pory okna oraz drzwi z aluminium z reguły spotykane były w biurowcach, w halach targowych i w budynkach użyteczności publicznej, jednak aktualnie stosuje się je także w domkach jednorodzinnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Czy warto zdecydować się na drzwi i okna aluminiowe?

Stolarka aluminiowa jest niezastąpiona, w przypadku budowy wielkoformatowych konstrukcji. To dlatego jest tak często wybierana przez architektów biurowców – umożliwia konstrukcję obiektów, w których elewacja składa się w pokaźnej części z przeszkleń. Ten styl budownictwa przyjął się później w budownictwie prywatnym – w ostatnich latach popularność zyskują nowoczesne domy, w których stosuje się okna oraz drzwi z aluminium do stworzenia przeszklonych ścian. Tym sposobem do pomieszczeń przedostaje się więcej światła słonecznego, a mieszkańcy mogą napawać się widokiem otaczającej ich przyrody.

Głównymi zaletami metalu jakim jest aluminium jest jego wysoka odporność na utlenianie oraz oddziaływanie promieni słonecznych i wilgoci, a także jego lekkość i plastyczność. Pozwala to tworzyć duże, mocne przeszklenia, nieraz o bardzo nietypowych kształtach. Trzeba podkreślić, iż współczesne produkty stolarki z aluminium wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

MTS Dom – polski producent drzwi i okien aluminiowych

Polski producent drzwi oraz okien aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od przeszło dwóch dziesięcioleci. Oferta firmy jest wyjątkowo bogata. To m.in. systemy okienno-drzwiowe, przesuwane oraz fasadowe. W ofercie tego producenta dostępne są także ogrody zimowe oraz systemy dodatkowe, jak konstrukcje nośne balustrad czy ramowe konstrukcje wypełnione siatką, zakładane na witrynach, oknach i drzwiach, które tworzą barierę chroniącą wnętrze przed insektami. Produkty MTS Dom sprzedawane są w rozległej gamie barw, między innymi kolorach drewnopodobnych oraz strukturalnych i w palecie RAL, toteż bez przeszkód można dopasować odpowiedni kolor produktu do planowanego projektu.

Kontakt:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]