Izolacja cieplna i akustyczna – okna energooszczędne

19 listopada 2020

Chcesz nabyć okna energooszczędne? Wejdź na www.oknostol.com.pl/okna/okna-energooszczedne-92mm/.

Wytrzymałe okna energooszczędne to najważniejszy element, o którym należy pamiętać przy termomodernizacji budynku. Najbardziej popularne są okna drewniane, które u producentów odnajdziemy w wielu wariantach. W jaki sposób są wykonane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – sprawdź izolację termiczną

Drewniane okna wyprodukowane są z naturalnych komponentów – np. sosny i meranti. Wyróżniają się znakomitymi właściwościami, dzięki czemu dotrzymują kroku produktom z plastiku. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na szczelność okien, zwłaszcza, jeśli modernizujemy lokal przed miesiącami zimowymi. Daje to nie tylko brak strat ciepła, ale także oszczędność drewna lub oleju opałowego. Wskaźnik przepuszczalności cieplnej musi być odpowiedni (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas osiągamy komfort cieplny w mieszkaniu. Ciepło nie ucieka z budynku, a przez nieszczelności nie przedostaje się mróz z zewnątrz.

Okna energooszczędne – uchroń się przed nadmiernym hałasem z ulicy

Podejmując się wymiany okien zweryfikujmy następny ważny detal – stopień izolacji dźwiękowej. Jeśli chcemy cieszyć się spokojem i ciszą w mieszkaniu – postawmy na dźwiękochłonne okna drewniane. Bardzo istotne są też profesjonalne systemy uszczelniające – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne, ponieważ innowacyjna technika gwarantuje wyciszenie kłopotliwego gwaru i maksymalny komfort cieplny w budynku.

Kontakt:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]