Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

17 marca 2020

Sprawdź, gdzie zamówić podpory Peri

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je wykorzystuje? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią też stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się doskonałą jakością, przemyślaną strukturą oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]