Projekty domów góralskich i drewnianych

25 czerwca 2020

Znajdź domy góralskie na domygoralskie.com

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez domy ceglane. Obecnie jednak zaobserwować możemy fakt, że ich popularność stopniowo rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają wszak mnóstwo plusów. Najważniejszym jest niewątpliwie styl – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej architektury. Ważne jest także to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, bowiem są wykonywane wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno może również pochłaniać promieniowanie pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, a to powoduje, iż ich lokatorzy wydajniej się wysypiają oraz dbają o swoje płuca.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najpopularniejszym typem domów drewnianych są oczywiście budynki przypominające podhalańską architekturę. Często budowane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym guście. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zamówić także, kiedy chcemy wznieść je poza Tatrami.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl jakiego został wzniesiony. Z tego powodu stawiając na podobne rozwiązanie, dobrze sprawdzić wcześniejsze projekty twórcy i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni zamawiający. Ważne jest, by w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy pewność, że nasze zamówienie zostanie odpowiednio zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto też dowiedzieć się, czy architekt działa z firmą, która wzniesie dom – w ten sposób inwestycja przebiegnie szybciej.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]