Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

24 września 2019

Szukasz bezkonkurencyjnej oferty wynajmu szalunków Kraków? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, jednak spotyka się także konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy również plastiku. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety z uwagi na wysokie ceny nie zawsze ekipy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę wszak po prostu je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej firmy, dobrze sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy do roku będzie bardziej opłacalne niż ich zakup. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, gdyż przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo ważna okaże się również dbałość o kontrahenta – w sytuacji, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą wcześniejsi kontrahenci.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]