Bezpieczne trekkingi w wysokich górach

24 października 2018

Tu znajdziesz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Wędrówki po najwyższych szczytach utożsamiamy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne są zwykle tego typu umiejętności – w wielu pasmach wytyczono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie każdy turysta – jeśli rzecz jasna posiada właściwe narzędzia, tj. buty z właściwą podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na stromych szlakach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie również obecność doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on potrzebny? W których górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają czasem organizowane w naprawdę technicznym obszarze, a to sprawia, że niezbędne stają się narzędzia umożliwiające przejście trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, bo zapewnią przyczepność nawet na oblodzonych szlakach – a na wielu górach spotkać je można także w czasie upałów. Na stromych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do korzystania z tych akcesoriów potrzebne są odpowiednie umiejętności – dlatego nieobyci turyści na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który pokaże nam, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej interesujących szczytów na Ziemi, które zazwyczaj są niedostępne dla większości gości. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne umiejętności w chodzeniu po górach mogą natomiast udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam m. in. u podnóża Everestu i Annapurny.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]