Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

31 marca 2023

Himalaje wyprawa. Zdobądź więcej informacji.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to niemało czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Przyczyną problemów bywa również samo opracowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny lub Everestu

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje z rzadka decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, ponieważ często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]