Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

25 października 2019

Poznaj dalsze szczegóły o trekkingach

Górskie wypady mogą przybierać rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi nakład pracy otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Specjaliści klasyfikują 3 stopnie trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i co najmniej minimalnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Ostatni poziom to wycieczki dla osób z wysoką kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się mało komfortowych warunków obozowania w toku kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Himalaje

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego typu rozrywki najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne góry Europy, szerokim uznaniem cieszą się Alpy, wschodnia część Karpat, bałkańskie Góry Przeklęte, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Himalajach bądź Andach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]