Kilimandżaro wyprawa

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

21 kwietnia 2021

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie wielu turystów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają zwłaszcza malownicze widoki, możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – ze względu na dużą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto także zaopatrzyć się w leki zmniejszające niebezpieczeństwo zachorowania na malarię. Przed atakiem choroby ochroni również stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]