Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

6 września 2018

Wyprawy - sprawdź bezkonkurencyjną ofertę

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój czas wędrując po górach. Zwykle zaczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak przestaje być to wystarczające. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem są wyprawy w coraz wyższe góry. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty położone w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym nie zapominać, szykując się do wyprawy?

Obecnie przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją tak polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale też najwyższe szczyty Azji, Afryki oraz Meksyku. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które organizują wyprawy na Elbrus czy Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji wiele ułatwia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest kondycja, która pozwoli nam wytrzymać długą wędrówkę z naprawdę masywnym, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem i dostosowaną do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział w wyprawie wysokogórskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w podobnych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie wolno zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma zatem doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest pełne podporządkowanie się decyzjom, które podejmowane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]