Gotowanie dla najmłodszych – warsztaty kulinarne dla dzieci

28 marca 2022

Szukasz korzystnej oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają uczestniczyć w gotowaniu – ozdabiać wypieki czy wybierać i podawać składniki. Chcesz podsycić zapał kulinarny swojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak przebiegają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto wysłać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci nie tylko zyskują pożyteczne umiejętności, ale , co najważniejsze, uczą się niezależności oraz kształtują swoją kreatywność. A zarazem doskonale się bawią. Ćwiczenie smacznych przepisów, komponowanie niecodziennych smaków oraz wybieranie oraz mieszanie składników – całość sprawia, że maluchy chętnie gotują i i zachowują się bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się też z regułami, jakie stosuje się w kuchni, co w wysokim stopniu podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą też uczestniczyć rodzice, jest to więc doskonała okazja do spędzenia wspólnie kilku godzić z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z wykwalifikowanym szefem kuchni

Zajęcia organizowane są w Krakowie i trwają 3 godziny zegarowe. W czasie warsztatów dzieci przyrządzają deser oraz danie główne. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia pachnącej, udekorowanej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, czy też przygotować smaczny makaron na słono bądź słodko. W czasie kursu grupa przygotowuje też wyborną deser – mus z mascarpone i lodami truskawkowymi. Lekcja poprzez uczestnictwo w zabawie to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne szykowanie ukochanych potraw przynosi dzieciom sporo szczęścia. Nawet najbardziej krnąbrne dziecko będzie z pasją przykładać się do przyrządzania smakowitej pizzy bądź dekorowania deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz wspaniały kontakt z maluchami.

Kontakt:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]