Przydatne tabliczki informacyjne

23 czerwca 2023

Dowiedz się, gdzie kupić tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące BHP. Zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać, ale dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, podnosi się również nasze bezpieczeństwo. Zobaczmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – zlokalizowane przy wejściu do biura

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą obiekty biurowe – wieżowce, obiekty użyteczności publicznej, przedszkola, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie znajdziemy właściwe miejsce. Trzeba jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach nieruchomości, gdyż bardzo często można je również spotkać wewnątrz. To ogromny zespół znaków, które najczęściej mają funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub urzędnika w wielkich kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami referatów. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy na przykład burmistrza czy wydział księgowy. Tak samo istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – aspekt bezpieczeństwa

Nie możemy jednak zapominać o ochronie zdrowia i życia petentów – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo. Pokazują drogi bezpieczeństwa, wyodrębniają pomieszczenia służbowe, komunikują o ważnych telefonach alarmowych. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są też specjaliści do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych surowców (takich jak PCV), niektóre rodzaje świecą w ciemności, a ich montaż jest niezwykle szybki.

Kontakt:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]