Atrakcje Sri Lanki – co warto zobaczyć na Cejlonie?

8 listopada 2020

Wszystko o Sri Lanka podróż.

Mimo, że w polskich Tatrach czy nad Bałtykiem jest sporo pięknych punktów, w których można w ciekawy sposób spędzić wczasy, czasem marzymy by choć raz wyrwać się w jakieś odległe kraje i przenieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Doskonałym posunięciem jest podróż do Azji, bo tamtejsze zwyczaje i kultura są pod każdym względem inne od europejskich, zatem podróżnikowi z Polski zapewnią co niemiara fantastycznych doznań. Taką rozwijającą eskapadą na pewno będzie wyjazd na Sri Lankę, czyli do “olśniewającego kraju”, gdyż tak właśnie tłumaczy się tę nazwę z sanskrytu.

Sri Lanka – kraj pełny atrakcji krajobrazowych oraz historycznych

Sri Lanka to stosunkowo niewielki kraj położony na Cejlonie i przylegających drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że wielu europejczyków za główną atrakcję uważa jej malownicze plaże, jak również możliwość zobaczenia jednej z najpiękniejszych raf koralowych świata. Cejlon słynny jest również z rozległych pól herbaty, której uprawa jest kluczową gałęzią gospodarki Sri Lanki. Jednakże jest to także państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą sercu skrywa wiele atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno dziwić, ponieważ historia tego kraju sięga więcej niż 3 tys. lat.

Co zatem powinno się zobaczyć na Sri Lance? Odwiedzający tę wyspę powinni koniecznie zwiedzić królewski ogród botaniczny, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek kilku religii, odwiedzić buddyjskie świątynie, w tym tę najsłynniejszą – świątynię Świętego Zęba Buddy i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który słynie również ze swoich niedźwiadków wargaczy, sambarów i guźców. Nie można też spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie napić się choć raz najbardziej smakowitego Earl Grey’a w swoim życiu. Obowiązkowo należy też przejechać się charakterystycznym miejscowym pociągiem.

Jak przygotować podróż na Sri Lankę?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z większością znanych biur podróży, jakkolwiek najatrakcyjniejszy urlop na Sri Lance to te przygotowane w oparciu o nasze własne zainteresowania. Takie podróże szyte „na miarę” przygotowuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostosować harmonogram wakacji do oczekiwań dowolnej osoby.

Kontakt:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]