Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

27 stycznia 2024

Skieruj się na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby zdobyć więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, toteż nieraz trudno odnaleźć się w ogromie wiadomości o najnowszych eventach sportowych bądź kulturalnych i godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o wystawach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której błyskawicznie wyszukają zabytki i galerie, kempingi, pensjonaty i hotele, a także Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Ponadto dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, piękno regionalnego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Strona o zabytkach w Małopolsce nie zapomina zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych ciekawych miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz rosyjskim. Wyjątkowo wartościowa dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego