Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

24 września 2022

Poznaj atrakcje turystyczne w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Choć małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, toteż zdarza się, że ciężko znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

By pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której szybko wyszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, jak również kempingi, pensjonaty i hotele zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Natomiast dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi zamek na Wawelu, czar miejscowego folkloru oraz regiony agroturystyczne.

Strona o zabytkach w Małopolsce dba też o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych południowych miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim oraz rosyjskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Niezwykle przydatna dla cudzoziemców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają ważne słowa i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego