Dlaczego kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?

29 sierpnia 2021

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który głównie adresowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jedno. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek różnych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Co więcej po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, mieszkaniowy, samochodowy i ratalny. Dzięki konsolidacji można również uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. W zależności od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale również parabanki, jednak często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wyszukać najdogodniejsze rozwiązanie.