internetowa wymiana walut, kantor online

Kantor wymiany walut online – jak to działa?

3 września 2021

Jeszcze parę lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w oddziale banku albo w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającym się świecie, ludzie pragną wymieniać waluty bez konieczności ruszania się z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet to niższy spread

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo łatwa jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą pragnie wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut online jest w głównej mierze to, iż transakcje można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zwykle z zeszłej doby. Drugim i nadzwyczaj znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez banki oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą również kilka pomocnych usług lubianych przez konsumentów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) lub w ustalonym przez klienta dniu.

Doceniasz swobodę w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich lubiących wygodę oraz znaczną swobodę w rozporządzaniu swoimi środkami finansowymi. Używają ich również osoby pracujące bądź uczące się poza granicami Polski i osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej. Jednak nim zadecydujemy, by powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.