Szukasz leasingu maszyn? Zaufaj specjaliście

14 października 2018

Wielu przedsiębiorców nie może kupić wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania firmy. Pożyczka nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem – po spłaceniu ostatniej z rat nierzadko wszak bywa tak, że zakupione akcesoria należy gruntownie wyremontować lub kupić nowe. Nic więc zaskakującego, iż biznesmeni – szczególnie początkujący – często wybierają leasing. To typ umowy polegający na wypożyczeniu konkretnego przedmiotu. Podczas trwania leasingobiorca zobowiązany jest płacić raty, których łączna wysokość jest jednak niższa niż w razie kredytu.

Na czym polega leasing maszyn?

Leasing zwykle kojarzony bywa z samochodami i w istocie szczególnie wielu przedsiębiorców decyduje się kupić dla firmy wozy tą metodą. Nie znaczy to rzecz jasna, iż leasing pozwala na sfinansować wyłącznie kupna auta. Korzystając z tej metody, przedsiębiorstwa są w stanie bowiem zakupić również w pozostałe niezbędne sprzęty – maszyny poligraficzne czy obrabiarki, sprzęty dla biura, itp. Leasing maszyn trwa standardowo od 12 do siedemdziesięciu dwóch miesięcy.

Metoda na znalezienie leasingu maszyn

Wyszukanie leasingu maszyn potrafi być tak samo niełatwe, co wyszukanie korzystnego kredytu. Z tego powodu szukając ofert dobrze poprosić o pomoc specjalistę ds. finansów. Pamiętajmy, iż na pierwszy rzut oka korzystne oferty mogą być tymi najdroższymi – szczególnie, jeśli szukamy leasingu na długi okres. Dzięki wskazówkom doradcy z pewnością zaoszczędzimy, co dla przedsiębiorstw jest przecież zdecydowanie najistotniejsze.