Model wnętrza 3D a promocja firmy – czy to się opłaca?

19 marca 2020

Wnętrza firmy w Mapach Google. Dowiedz się więcej na www.fotografsv.pl

Wirtualny spacer z modelem 3D to idealny sposób na zaprezentowanie potencjalnym klientom naszej powierzchni usługowej, biura czy nieruchomości, z których zamierzają korzystać. Dla sporej ilości klientów okazja do zobaczenia danego pomieszczenia przed skorzystaniem z oferty jest bardzo ważna, a my udostępniając taki wirtualny spacer z modelem 3D, ułatwimy im podjęcie pomyślnej dla nas decyzji. Czym zatem są wnętrza 3D oraz spacer wirtualny? Jak można zastosować taką wizualizację w biznesie i dlaczego powinno się to robić? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Jakie zastosowanie ma wirtualny spacer z modelem 3D?

Wnętrza 3D to wykonany na podstawie sporej ilości fotografii model 3D naszej nieruchomości, na którzy patrzymy niczym na “dom dla lalek”. W tego rodzaju modelu widzimy plan wszystkich wnętrz, a my możemy go przesuwać, zbliżać i skupiać się na konkretnych pomieszczeniach. Model udostępnia się klientom w wersji interaktywnej, dzięki temu mają oni dostęp do kompletnej bryły nieruchomości oraz do wnętrz 3D. Nie licząc wykonania samego modelu wnętrza 3D, możemy również zdecydować się na interaktywną wersję ze spacerem wirtualnym. Jest to najpopularniejszy wariant. Polega on na tym, że poza przeglądaniem wyłącznie modelu 3D pomieszczeń, przykładowo hostelu lub siedziby przedsiębiorstwa, możemy przerzucić się jednym kliknięciem myszki do takiego wnętrza, a następnie zacząć jego zwiedzanie od środka. Wirtualny spacer VR daje możliwość także przemieszczać się do kolejnych pomieszczeń podobnie w rzeczywistym życiu.

Jak mogę wykorzystać wirtualny spacer 3D?

Przy użyciu wnętrz 3D z wirtualnym spacerem możemy szczegółowo pokazać odbiorcom konkretny budynek i jego pomieszczenia. Tę metodę reklamy można zastosować do prezentacji pracowni, restauracji albo hotelu, jak również w prosty sposób zademonstrować znacznemu kręgowi zainteresowanych jak “od środka” wygląda nasze przedsiębiorstwo. Wnętrza 3D możemy także wykorzystać, w trakcie sprzedaży mieszkania, by przyszli nabywcy byli w stanie szczegółowo przyjrzeć się nieruchomości.

Jest kilka powodów, dla których warto zamówić modele 3D wraz ze spacerem wirtualnym. Najistotniejszy z nich to opcja umieszczania ich na naszej stronie firmowej, w Google Maps czy dodanie ich do wielu pomocnych miejsc. Wirtualny spacer z modelem 3D daje także doskonałą możliwość przekonania klientado skorzystania z naszej oferty. Internauci, którzy poznają bliżej nasze przedsiębiorstwo będą mieć do niego znacznie szerszym zaufaniem i zaczną postrzegać jako profesjonalną markę. Jest to także bardzo dobra metoda na zabłyśnięcie na tle konkurencji, ponieważ obecnie – mimo powszechnej dostępności tej technologii – większość firm jej nie wykorzystuje. Model wnętrza 3D można zdobyć w prosty sposób — należy po prostu zlecić jego wykonanie zawodowemu fotografowi.

Kontakt:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]