Optymalizacja stron internetowych – najważniejsze, co musisz wiedzieć

24 grudnia 2018

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników . Lecz co zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Co podlega optymalizacji ?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się za często. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na wielkość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że musi być ona przyjazna dla użytkowników.