Tworzenie stron www – czy warto używać kreatorów stron online?

26 września 2018

Wykonanie witryny internetowej może być źródłem sporych problemów. Właśnie z tego powodu wielu klientów decyduje się zlecić je fachowcowi. Wybór właściwego programisty gwarantuje co prawda to, iż strona okaże się ciekawa oraz wygodna, jednak dla firm z niewielkim budżetem może być zbyt dużym wydatkiem. W takich przypadkach na szczęście mamy szansę skorzystać z kreatora stron internetowych – narzędzia, za pomocą którego prędko stworzymy dobrą witrynę dostosowaną do oczekiwań współczesnych użytkowników.

Kreator stron internetowych – jaki będzie odpowiedni?

Aktualnie dostępne są dwa rodzaje kreatorów stron internetowych – w postaci programów do ściągnięcia i tych uruchamianych online. Te pierwsze funkcjonują od lat i umożliwiają zrobienie dokumentów HTML, które potem należy samemu opublikować w sieci. Kreatory stron online zaś działaniem przywodzą na myśl programy wspomniane wyżej, ale nie trzeba ściągać ich na dysk, gdyż wszystkie prace realizuje się na nich wyłącznie online. Jakie generatory okażą się zatem odpowiednim rozwiązaniem?

Nowoczesny kreator stron www

Warto korzystać w szczególności z tych przeglądarkowych – są wszak znacznie łatwiejsze w eksploatacji, a poza tym mają mnóstwo dodatkowych opcji. Warto pamiętać również o tym, że używając takich aplikacji dostajemy możliwość wykorzystania bezpłatnego hostingu, co czyni stworzoną w ten sposób witrynę całkowicie darmową. Kreator stron internetowych działający online oferuje zwykle też obszerne bazy grafik, które spowodują, iż nasza witryna będzie bardziej atrakcyjna.