Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

19 listopada 2022

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą kursu górskiego? Nie czekaj! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są piękne, ale również niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a zwłaszcza w okresie, kiedy wczasowicze masowo napływają do atrakcyjnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego przeszkolenia porwały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Zatem entuzjastom wysokich gór pragnącym nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia na łonie natury w bardzo małych grupach

Najlepszym sposobem, aby pozyskać nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, używania czekanu, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się niezbędne w przypadku różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Szkolenie pokrywa także zasady właściwego postępowania w trakcie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada kilkunastoletnie doświadczenie jako organizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które na ogół mają nie więcej niż pięć- osób. W ten sposób przyswajanie nowej wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni skutecznie opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]