Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

3 sierpnia 2019

Wypoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To zabawa i metoda podróżowania znana w Polsce od ponad stu lat i wciąż znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnich latach doczekał się jednak godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje niż spływ, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie aczkolwiek umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych eskapad. Żeby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, nawet nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Trudy samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Spływ Dunajcem to doskonała okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów Polski, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to również znakomita opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa obfitująca w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.