Zwiedź Pieniny inaczej – spływ kajakowy po Dunajcu

10 lutego 2020

Spływ Dunajcem to znakomita forma spędzania wolnego czasu, którą docenią wszyscy amatorzy aktywnego wypoczynku. Spływ po Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica gwarantuje niezapomniane emocje i wysoką dawkę adrenaliny. Oferta jest kierowana dla różnych grup turystów – zarówno rodzin, osób indywidualnych, jak i korporacji, które chcą przygotować integrację dla pracowników. Organizujesz wyjazd w góry i na trasie wyprawy leży Zakopane? Spływ po Dunajcu to atrakcja, jakiej nie powinieneś pominąć.

Czy warto zdecydować się się na spływ kajakowy na Dunajcu?

Dunajec to rzeka, która zapewnia perfekcyjne warunki do uprawiania kajakarstwa, a rozwinięta baza turystyczna znajdująca się w pobliżu powoduje, iż spływ kajakowy Dunajcem jest niezwykle popularną formą spędzania wolnego czasu. W rzece żyją też rozmaite gatunki ryb, które można zobaczyć podczas spływu, a bajkowe widoki zachwycają. Spływ prowadzi przez Pieniński Park Narodowy, co pozwala na obserwowanie dzikiej przyrody w z bliska. Aby uczestniczyć w spływie, niezbędne jest sygnowanie regulaminu wypożyczalni oraz odpowiednie przeszkolenie. Pontonami kierują wyszkoleni instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników.

Spływ po Dunajcu – odpoczynek w sercu Pienin

Organizator spływów po Dunajcu oferuje klientom do wyboru 3 pakiety – Active, Comfort oraz Basic. Turyści mają zapewnione pełne wyposażenie – polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram albo gumowe kajaki Gumotex Palava, kaski, kamizelki, wiosła i hermetyczne opakowania. Ze sobą należy wziąć sportowe buty, ręcznik, jak również spodenki oraz koszulkę do przebrania. Co więcej w pakiecie Comfort zapewniony jest dojazd busem ze Szczawnicy.