Jak działa wzmacniacz szerokopasmowy

22 lipca 2019

Poszukujesz wzmacniacza szerokopasmowego? Sprawdź www.telmor.pl

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie używane przez operatorów telewizji kablowych. Ich kluczową funkcją jest wzmocnienie mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych odbiorców. Gdzie znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – redukuje nieprawidłowości

Wzmacniacze szerokopasmowe działają zazwyczaj w przedziale 30 Hz – 1 GHz. Doskonale niwelują wszelkie nieprawidłowości emitowane najczęściej przez usługi internetowe oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Zazwyczaj usytuowane są w budynkach, gdzie mieszkają ostateczni odbiorcy sygnały telewizyjnego. Rozwiązania tego typu zasilane są lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być usytuowany wszędzie. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a konfiguracja sprzętu nieskomplikowana. Sprzęty te cechują się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 122dBuV. Poziom może być różny, uzależnione jest to bowiem od wykorzystywanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – niski pobór mocy

Konfiguracja sprzętu wzmacniającego sygnał nie sprawia problemów. Wykorzystuje się do tego celu moduły WHX-823 lub moduły WHX-923. Wzmacniacze posiadają też wbudowaną ochronę przed wzrostem napięcia, co sprawia, że są niezwykle funkcjonalne. Niektóre z nich mają wbudowany specjalny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji powoduje, że wzmacniacze szerokopasmowe są szeroko rozpowszechnione i zapewniają abonentom świetną siłę sygnału w domowych telewizorach. Ogromną zaletą jest także energooszczędność na poziomie ok. <5,5W.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]