Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

22 lutego 2019

Jeśli poszukujesz kabla koncentrycznego, koniecznie sprawdź telmor.pl

W dużej liczbie mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia od czasu do czasu obejrzeć porywający dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupimy bez żadnych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy uznaje się za charakterystyczne?

W sprzedaży znaleźć można na chwilę obecną najróżniejsze kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi parametrami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością musi spojrzeć na jego najważniejsze parametry. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą znacząco obniżać ostrość odbioru. Kable koncentryczne przodujących firm bardzo dobrze sprawdzą się w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i naprawdę dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Za sprawą tego wahania parametrów w przypadku takich kabli są zwykle nieznaczne bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne to połączenie materiałów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń produkowany jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po długim czasie używania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania osłony używane są materiały odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]