Multiswitch kaskadowy – przykłady użycia

12 listopada 2018

Jeśli chcesz zamówić multiswitch kaskadowy, koniecznie sprawdź www.telmor.pl

Sieci telekomunikacyjne znajdziemy już we wszystkich obiektach. O tym, czy dana instalacja będzie funkcjonalna, świadczy mnóstwo czynników. Powinna oczywiście być niezawodna oraz gwarantować dużą czytelność transmitowanych danych, ale tak samo istotna jest opcja bezproblemowego jej skalowania. Zrobienie nowych przyłączy nie powinno wiązać się z potrzebą wykonywania trudnych robót – przez to wszyscy odbiorcy nie mogliby bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście dostępne są urządzenia, z którymi skalowanie sieci będzie szybkie i bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od kilku lat wymagane jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach gniazdami oraz złączami, do których podłączane są przewody. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie instalacji – na przykład wtedy, gdy nowy abonent zamówił usługę – musimy jedynie umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego typu posiadają 8 gniazd, jednak w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z 16, 24 czy 32 wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się rzecz jasna liczba gniazd – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, jednak w większych blokach trzeba oczywiście wykorzystać urządzenia o większej ilości wejść. Niezwykle istotna jest również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnej mierze wpływa wszak na czytelność danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 db. Jest to istotne zwłaszcza w sieciach telewizyjnych niektórych dostawców cyfrowych.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]