Nadajnik optyczny do transmisji danych

9 grudnia 2018

Poszukujesz nadajnika optycznego? Zobacz tutaj

Z uwagi na fakt, iż niemal codziennie korzystamy z sieci telekomunikacyjnych, muszą one obecnie być bardzo bezpieczne. Nie powinno więc dziwić, że elementy stosowane przez ekipy monterskie są najwyższej jakości – jedynie tak osiągalne jest zamontowanie absolutnie bezawaryjnej instalacji. Najważniejszymi elementami są oczywiście przewody, jednak – jak nietrudno stwierdzić – bez innych podzespołów właściwe funkcjonowanie sieci nie jest osiągalne. Innymi ważnymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki światła transmitowane następnie za pomocą światłowodów.

Przykłady użycia nadajników optycznych

Jak przed momentem wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej instalacji kablowej. Jest on trzecim podzespołem infrastruktury po źródle informacji oraz koderze. Zaszyfrowane informacje są w ten sposób transmitowane przewodami, zaś następnie transformowane przez dekoder, aby trafić do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się niskim zniekształceniem informacji oraz solidnością – z tego względu niemal całkowicie wyparł już starsze rozwiązania.

Nadajnik optyczny – od kogo nabyć?

Żeby sieć była efektywna oraz niezawodna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać wyłącznie części najwyższej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną funkcję powinien działać we wszystkich warunkach – dlatego o tym, gdzie go nabyć powinniśmy pomyśleć już w czasie planowania sieci. Przedsiębiorstwom zajmującym się profesjonalnym zakładaniem instalacji rekomenduje się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, ponieważ ci oferowane przez nich nadajniki obejmują prawem reklamacji, a w razie problemów w czasie instalacji – są w stanie zagwarantować rzetelną pomoc klientom z całego kraju.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]