Nowoczesna skrzynka telekomunikacyjna

9 czerwca 2020

Potrzebujesz skrzynki teletechnicznej? Zobacz tu

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określają to odpowiednie ustawy. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich typów, których konstrukcja musi być przygotowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz budynków i na otwartej przestrzeni

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana z solidnego metalu i mieć odpowiednie otwory, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. W sprzedaży wyróżniamy 2 podstawowe rodzaje skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na zewnątrz budynków, która musi wytrzymać ingerencje osób trzecich, jak również ekstremalne warunki. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której znajdują się istotne przewody – na przykład kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza sprzętów – routery, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia można zainstalować na przykład na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – profesjonalne komory

Priorytetowym czynnikiem jest także ochrona przed wtargnięciem osób nieuprawnionych do wnętrza szafki. W tym celu służą specjalne zamki. To istotne także w domu, w którym znajdują się małe dzieci. Pamiętajmy także o uporządkowaniu kabli – do tego celu wykorzystuje się dedykowane komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że błyskawicznie dostosujemy je do naszego mieszkania.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]