Stacja czołowa – moduły i możliwości

9 czerwca 2019

Dowiedz się, gdzie kupić stację czołową

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To najważniejszy element, który skupia specjalistyczne komponenty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Wszystkie urządzenia budują razem sprawnie funkcjonującą całość. Sprawdźmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i motelach

Stacja czołowa to urządzenie stosowane w instalacjach zbiorowego odbioru sygnału – między innymi w ośrodkach wypoczynkowych, pensjonatach, szpitalach a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transmituje ona informacje do pojedynczych odbiorników. Jednym z zasadniczych modułów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Można ją szybko zaprogramować za pomocą dedykowanych aplikacji. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – na przykład DTV RR4 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – przetwarzanie zróżnicowanych sygnałów

Oddzielne komponenty przeznaczone są do odbierania zróżnicowanych sygnałów, na przykład satelitarnych i AV. Odbiór analogowy jest gorszy niż cyfrowy – pojawiają się zakłócenia w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą większe wydatki. Dużo części wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest też w oddzielne porty USB, które pozwalają na dodanie dowolnej zawartości. Moduły można dowolnie łączyć, tworząc całościowy system antenowy.

Kontakt:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]