Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

20 czerwca 2022

Szukasz szczegółowych informacji dotyczących malarstwa komputerowego? Skieruj się na digitalownia.pl

Sztuka nie zostaje w tyle i od dziesięcioleci usiłuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki do projektowania postaci i świata przedstawionego korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie oprogramowanie do malarstwa cyfrowego wykorzystują obecnie artyści

Jest wiele programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo że powstał jako narzędzie do retuszu zdjęć, błyskawicznie został ulubionym softwarem artystów i game devów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak przykładowo Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane akwarelami, temperą bądź farbami olejnymi. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu digital paintingu online z opcją konsultacji z autorem kursu

Właściwie lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak żeby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania i przydatne techniki korzystania z pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie prowadzonym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Kontakt:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]