szkoła rysunku, lekcje rysunku Kraków

Nauka rysunku dla amatorów i przyszłych studentów ASP

28 maja 2019

Rysowaniem można wyrazić siebie i zarobić na życie, aczkolwiek nawet osoby, które nie łączą z nim swoich artystycznych planów, mogą czerpać z niego znaczne korzyści. Wykazano wszak, że nawet okazjonalne rysowanie pozytywnie oddziałuje na naszą psychikę oraz emocje. Pomaga się odstresować i puścić w niepamięć codzienne problemy, jest także ważnym elementem wychowania. Wielorakie korzyści płynące z rysowania powodują, iż wielu z nas postanawia podnieść swoje plastyczne kwalifikacje. Taką opcję daje nam szkoła rysunku prowadzona przez zawodowych artystów.

Lekcje rysunku – dla kogo?

Grono odbiorców, do których kierowana jest oferta nauki rysunku, jest wyjątkowo szerokie. Część zajęć opracowanych jest z myślą o dzieciach, dla których są bodźcem do rozwijania wyobraźni, zdolności manualnych oraz wrażliwości. Dużo osób rozpoczynających naukę rysunku to licealiści, którzy przygotowują się do egzaminów wstępnych na ASP – dotyczy to przede wszystkim takich miast jak Gdańsk, Katowice, Poznań czy Kraków. Nie brak również kursów adresowanych do początkujących – tych, którzy po prostu uwielbiają rysować i chcieliby robić to lepiej, w pełni wykorzystując swój potencjał.

Czego dowiemy się w szkole rysunku?

Szkoła rysunku oferuje lekcje przystosowane do potrzeb odbiorców o różnorodnych artystycznych zainteresowaniach. Dużo czasu poświęca się rysunkowi – to zdecydowanie najpopularniejszy typ plastycznej aktywności. Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z malarstwa. Nauka rysunku i malarstwa to oczywiście nie jedyne kursy, na jakie możemy się zdecydować. Dobre szkoły prowadzą również naukę digital painting (czyli malarstwa cyfrowego) oraz rysunku architektonicznego.

Kontakt:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]