Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

8 listopada 2021

Na https://lastrada.pl/catering-swiateczny/ zamówisz catering świąteczny Katowice.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędza się przede wszystkim w familijnym gronie, lecz obiady świąteczne odbywają się również w firmach. Nieraz pracownicy firmy aranżują je swoimi siłami, samodzielnie przyrządzając bożonarodzeniowe smakołyki, jednakże w sporych przedsiębiorstwach ten sposób działania raczej sprawdza. By więc pomóc sobie zadaniu przygotowania firmowych śniadań wigilijnych, zarówno dużych, jak i tych mniejszych, zalecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Barszcz czerwony, ryby, krokiety z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na wigilijnym stole muszą stać rodzime świąteczne smakołyki. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupiący filet z karpia bądź pstrąga, a także staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa rybna. Na talerzach nie powinno brakować też krokiecików z kapustą i grzybami, które z reguły podawane są wraz z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, m.in. bez sałatki jarzynowej albo ryby po grecku. Powinno się też zadbać o słodki frykas na koniec obiadu. Na stół wigilijny polecamy makowiec, kutię z rodzynkami albo lekki sernik.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Za planowanie Wigilii w firmie trzeba zabrać się z odpowiednim wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć dzień wydarzenia i zestawić go z harmonogramem urlopów pracowników. Umożliwia to precyzyjne oszacowanie potencjalnej liczby uczestników imprezy, a tym samym ułatwi zamówienie właściwą liczbę porcji. Dobrze jest skonsultować z zatrudnionymi menu i razem dobrać te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Ważne jest także to, aby ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają mięsa oraz ryb. Dla tych osób należy zamówić dania zgodne z dietą. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie warto zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Kontakt:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]