Co zrobić z rupieciami w piwnicy? Zleć wywóz mebli

24 grudnia 2019

Dowiedz się, jak zamówić utylizację mebli Kraków

Każdy z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których z rozmaitych względów nie potrafimy wyrzucić. Na ogół przenosimy je na poddasze, do komórki lokatorskiej albo do piwnicy, aby nie zajmowały przestrzeni domu. Szkopuł jednak w tym, iż po pewnym czasie również w tych pomieszczeniach stają się tak zagracone, że normalne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, żeby pozbyć się zebranych przedmiotów. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy nabywamy zapuszczony dom albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z poddasza, piwnicy i mieszkania.

Zleć wywóz mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi odpadami

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, połamane panele ścienne lub podłogowe, popsute meble czy elementy ram okien nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy je wyrzucić, możemy skorzystać z trzech możliwości. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio dużym autem. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są na ogół co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą także profesjonalną asystę przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spalenie

Stare meble, o ile będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie muszą zostać spalone lub porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów według tworzywa, z którego są wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później służą do wyrobu kolejnych biurek, łóżek lub półek.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]