Jak wygląda praca z coachem psychologiem?

14 września 2021

Skorzystaj z usług doradcy zawodowego Kraków.

Sektor zatrudnienia w ostatnich latach jest nadzwyczaj konkurencyjny i wymusza ciągłe dopasowywanie się do jego bieżących potrzeb. Dlatego tak istotny jest nie tylko rozwój zawodowy indywidualnego pracownikaprzedsiębiorstwa, lecz również wydajna organizacja pracy dużych zespołów osób zatrudnionych. W takich działaniach najlepiej wspomóc się doświadczeniem jakimi dysponuje coach.

Kto korzysta z pomocy coacha kariery?

Doświadczony coach kariery pomaga rozszerzyć zakres umiejętności jednostki, przygotowuje ją na kolejne wyzwania zawodowe i następujące zmiany. Dzięki temu może ona dużo szybciej nabywać nowe umiejętności, co owocuje lepszymi wynikami w pracy, ale również daje nowe perspektywy awansu. Coach skupia się na celach oraz aspiracjach klienta, więc sesje z nim zawsze są spersonalizowane, zorientowane na realizację uzgodnionych zadań. Kto zazwyczaj korzysta z sesji coachingowych? Są to zwłaszcza dyrektorzy oraz właściciele firm, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności w obszarze nadzoru i planowania pracy.

Jak przebiega praca z coachem biznesu?

Fundamentem przynoszącej pozytywne rezultaty pracy z doradcą zawodowym, jest szczegółowe poznanie klienta. W związku z tym pierwsza sesja z coachem upływa na dokładnym wyznaczeniu oczekiwań oraz ambicji klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, doświadczenia, najboleśniejszych porażek i największych sukcesów zawodowych. Pomaga to określić, czy najodpowiedniejszą strategią rozwoju będzie doradztwo czy może coaching oraz wstępnie uzgodnić częstotliwość i ilość sesji niezbędnych do uzyskania zakładanych efektów. Wstępne spotkanie nie musi przebiegać z doradcą zawodowym oko w oko – można połączyć się telefonicznie albo przez internet. Po ukończeniu uzgodnionej liczby sesji coach opracowuje podsumowanie całego procesu. Wyszczególnia w nim, które cele zostały osiągnięte oraz czy niezbędna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]