Jakie usługi oferuje biuro rachunkowe?

17 lipca 2019

Prowadzenie swojej firmy to skomplikowane przedsięwzięcie wymagające uwzględnienia mnóstwa szczegółów. Zignorowanie nawet jednego z nich może skończyć się ogromnymi konsekwencjami. Wśród tych bardzo istotnych wymienić powinno się prowadzenie księgowości, więc mnóstwo przedsiębiorstw decyduje się na utworzenie własnego działu księgowego. Jednak dużo wygodniejszym wyjściem jest wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego obecnie nie stanowi żadnej trudności.

Jakiego typu pomoc oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące teraz w naszym kraju dysponują naprawdę pokaźnym wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę kadrową oraz płacową. Są w stanie występować w czyimś imieniu firmy przed Urzędem Skarbowym, GUS, czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Sporządzają najróżniejsze sprawozdania budżetowe i prowadzą porady księgowe. W ich ofertę wchodzi też zakładanie spółek i ich likwidacja. Szereg biur rachunkowych poszerza jeszcze bardziej swoją ofertę, na przykład poprzez opracowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie w przypadku firm podejmujących decyzję o zatrudnieniu niepełnosprawnych pracowników.

Czemu opłaca się zlecić prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Otwieranie w firmie oddziału księgowego nie jest rozwiązaniem korzystnym. Znacznie lepiej jest zdecydować się na zlecenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to szczególnie zalecane w przypadku małych stowarzyszeń, firm oraz fundacji, gdyż jest to zdecydowanie bardziej opłacalne rozwiązanie, a jednocześnie związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Obecnie odszukanie solidnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokim poziomie nie jest trudne.

Kontakt:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]