Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

23 września 2023

Biuro rachunkowe Katowice rozwiąże Twoje problemy.

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się zwykle powodem sporych kłopotów. Drobne podmioty rzadko są w stanie przyjąć specjalisty na etat, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, żeby rzetelnie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość usług będzie zadowalająca?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić w szczególności ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet firmy ekspertom ds. finansów, otrzymamy gwarancję, że rezultatem potencjalnych kontroli przeprowadzanych przez fiskusa nie będzie wystawienie grzywny. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cenami – nadzwyczaj niskie ceny obsługi nierzadko zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]