Nieszczelne okna – jak je zreperować?

13 lutego 2019

Chcesz poznać więcej szczegółów o uszczelnianiu okien drewnianych? Zajrzyj na https://serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na samopoczucie domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i chłodem, a także odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]