Opieka nad grobem

17 lutego 2019

Zamów opiekę nad grobami Kraków

Wygląd pomników naszych bliskich jest wyrazem naszego szacunku. Nie zawsze jednak znajdujemy chwilę, by się nimi zaopiekować – nawet, jeśli pomniki położone są w tej samej miejscowości, w którym żyjemy. Szczególne trudności stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych najbliższych pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w podobnych przypadkach na opiekę nad grobami z pewnością nie znajdziemy czasu. Nie oznacza to jednak, że pomniki muszą zostać brudne – świetnym wyjściem okaże się wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Opieka nad grobami zyskuje popularność

Na taką pomoc stawiają nie tylko ludzie, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym przedsiębiorstw nietrudno znaleźć również ludzi starszych, którzy na sprzątanie grobów zmarłych bliskich zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często proponują także pochodne usługi, czyli zakładanie ławeczek lub pomoc w dopełnieniu administracyjnych formalności oraz poprawienia liter.

Koszty opieki nad grobami

Stawki, które musimy zapłacić osobom czuwającym nad grobami naszych bliskich są bardzo różne. Zależą w szczególności od rodzaju pomocy – jeśli decydujemy się na tylko pojedyncze sprzątanie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu zł. Jeśli natomiast chcielibyśmy, by firma czyściła grób co miesiąc, musimy pogodzić się z wydatkiem około 400 PLN rocznie. Pamiętajmy, że koszty uzależnione są także od wielkości grobów, a najbardziej kosztowne będzie utrzymanie rodzinnych grobowców.

Kontakt:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]