architekt wnętrz Kraków, projekty mieszkań Kraków

Projekty wnętrz mieszkań – kto je wykona?

13 sierpnia 2019

To, jak prezentują się pomieszczenia, w których żyjemy, ma niezmierny wpływ na nasze samopoczucie. Należy więc zatroszczyć się o to, żeby pomieszczenia naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich stylistyka odpowiadał naszym potrzebom i gustom. Aranżacja wnętrz wydaje się nieskomplikowane, jednakże najczęściej okazuje się, że aby wykonać ją idealnie, konieczne są architektoniczne umiejętności. Stawka jest duża – chodzi przecież o codzienne dobre samopoczucie w domu, w którym spędzimy kilka albo nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Dlatego najlepiej zlecić to zadanie profesjonaliście, czyli projektantowi wnętrz.

Projektant wnętrz – kompleksowa obsługa

Powierzając projektowanie wnętrz architektowi dostajemy opiekę specjalisty na wszelkich fazach aranżowania – od budowy nieruchomości, aż po wykończenie i ustawienie mebli. Opracowane przez niego projekty mieszkań będą ergonomiczne oraz w pełni funkcjonalne. To wyjątkowo ważne, ponieważ optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni wymaga sporej wiedzy, którą można nabyć tylko w trakcie studiów i wieloletniego praktykowania zawodu. W ramach indywidualnego zlecenia opracowywane są zwykle 3 projekty wnętrz – wykonawczy, koncepcyjny i budowlany.

Nie tylko aranżacja wnętrz – pozostałe usługi

Pomoc architekta wnętrz nierzadko nie kończy się tylko na opracowaniu projektów. Żeby jego propozycje zostały zrealizowane, na ogół niezbędny jest również nadzór autorski, przejawiający się w samodzielnym nabyciu produktów (bądź ich wytypowaniu w sklepach) oraz opiece nad pracownikami wykańczającymi mieszkanie. Oprócz przygotowania projektów mieszkań, architekt oferuje też pomoc przy wyborze nieruchomości, w wykwalifikowany sposób oceniając potencjał inwestycyjny i warunki lokalowe danego mieszkania lub domu.

Kontakt:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]