Sala weselna – jaką wybrać, by przyjęcie było udane?

24 stycznia 2023

Szukasz pełnej oferty przyjęć weselnych? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na https://palacradziwillow.pl/oferta/wesela/.

Ceremonia ślubna i mające po nim miejsce uroczystości weselne to wydarzenie, o którym krewni narzeczonych i zaproszeni goście będę wspominać w rozmowach przez wiele kolejnych miesięcy, a nieraz nawet lat. Jeżeli młoda para zdecyduje się na urządzenie przyjęcia dla dużej ilości osób, jednym z pierwszych wyzwań, jakie przed nią się pojawi, jest wybór najlepszego domu weselnego, w którym uczestnicy będą bawić się w ten uroczysty wieczór w najlepszych warunkach.

Dom weselny – jakie okoliczności należy rozważyć?

Szukając sali na wesele narzeczeni musi wziąć pod uwagę parę znaczących okoliczności. Przede wszystkim musi ustalić liczbę zaproszonych krewnych i znajomych, aby być pewnym, iż w wybranym domu weselnym bez trudu znajdzie się tyle przestrzeni dla wszystkich. Goście powinni mieć własne miejsce ich przy stole, ale ważne jest także, żeby mieli możliwość zatańczenia. Dodatkowo nowożeńcy powinni zwrócić uwagę na to w jakiej odległości od miejsca zawarcia ślubu położony jest dom weselny i czy przedostanie się do niego będzie bezproblemowe. Jeśli na wesele poproszeni są krewni i przyjaciele mieszkający w innym mieście, wypada szukać sali weselnej, w sąsiedztwie której znajduje się rozbudowana baza hotelowa. Trzecim zagadnieniem jest samo zaplanowanie wesela, innymi słowy ułożenie menu, dekoracja stołów i zamówienie oprawy muzycznej oraz obsługi kelnerskiej. Te obowiązki mogą przekroczyć możliwości pary młodej, więc warto szukać takich domów weselnych, które proponują asystę w zakresie całościowej organizacji wesela.

Pałac Radziwiłłów w podkrakowskich Balicach – dom weselny na 130 zaproszonych

Narzeczeni z południa Polski, zwłaszcza z okolic Krakowa, mogą zorganizować zabawę weselną w niezwykle malowniczym miejscu, jakim jest zabytkowy Pałac Radziwiłłów zlokalizowany w podkrakowskich Balicach. W jego wnętrzach biesiady ślubne urządzane są od wielu dekad, a każde z nich charakteryzuje się zniewalającą oprawą. Pałac ma cztery pomieszczenia zdolne pomieścić ok. 130 osób. Przyjęcie można wyprawić również w ogrodzie przed Pałacem, a w takim przypadku uczestniczyć w nim będzie mogło bez mała ponad 300 zaproszonych. Plusem Pałacu Radziwiłłów jest to, że usytuowany jest jedynie 12 km od Krakowa, który ma nader bogatą bazę hotelową. Przejazd orszaku ślubnego z kościoła do sali weselnej nie będzie zwykle trwać dłużej aniżeli pół godziny.

Kontakt:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]