drukowanie 3D, druk 3D na zamówienie

Usługi dla firm – przemysłowy druk 3D w technologii FDM, SLS, SLA

20 października 2020

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, pracowników działów technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma albo osoba, której potrzebny jest prototyp albo model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii FDM, DMLS, SLA, SLS, i PolyJet, może zamówić tę usługę, o ile nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne artykuły opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich elementów, wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów oraz detali.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia druku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz dokładność konturów.

Wydruk 3D metodą FDM – wielokolorowe materiały

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także możliwość użycia materiałów w obszernej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Z tej metody druku korzystają firmy, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Kontakt:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]