Wyposażenie gabinetów medycznych – meble ze stali nierdzewnej

15 maja 2020

W gabinetach medycznych czy też kosmetycznych, fabrykach przetwarzających żywność i w kuchniach niezmiernie istotne jest zachowanie absolutnego porządku. To wymaga nie tylko zastosowania rygorystycznych procedur oraz stosowania preparatów dezynfekujących, ale też właściwego sprzętu. Utensylia oraz meble użytkowane w takich miejscach nie mogą absorbować zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna dawać możliwość szybkie i dokładne czyszczenie oraz sterylizowanie. tym samym w miejscach, gdzie priorytetem jest sterylność, rekomenduje się stosować mebli ze stali nierdzewnej.

Jakie meble ze stali nierdzewnej użytkuje się branży spożywczej?

Meble ze stali nierdzewnej są nader często stosowane w gastronomii, fabrykach przetwórstwa spożywczego oraz piekarnictwie. W kuchniach lokali gastronomicznych czy bufetów wykorzystuje się m.in. blaty, stoły i regały do magazynowania produktów. Poza nimi warto napomknąć o okapach i zmywakach, jak również wszelkiego rodzaju stojakach stosowanych do wyrastania pieczywa. Optymalną eksploatację pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – z ich użyciem można zorganizować wygodną kuchnię także na stosunkowo niewielkiej przestrzeni.

Meble ze stali nierdzewnej dla sektora medycznego

Planując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze także pod uwagę wymogi gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu wyjątkowo ważne są regały i stoły pozwalające przechować w sterylnym otoczeniu narzędzia oraz preparaty używane podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymogom stawianym wobec wyposażenia wykorzystywanego w gabinetach medycznych – umożliwiają zachowanie jałowości otoczenia, są mocne i schludne.