Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

6 lutego 2020

Remont mieszkania, przebudowa lub budowa domu, opróżnianie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą czynności? W ich przypadku pojawiają się spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare meble i sprzęty domowe, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Kontenerowy wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. Zimą to także najlepszy sposób na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, parkingów, trawników czy dróg wewnętrznych.